Kim jesteśmy?

Maria Nowak-Szabat

Terapeutka ajurwedyjska, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy.

Ajurweda jest moją pasją i pracą. Ukończyłam polonistykę i psychologię na UJ. Po studiach szukałam sposobu, żeby połączyć umysł z ciałem. Znalazłam Ajurwedę. Studiowałam razem z mężem w Indiach.

W Agni zajmuję się konsultacjami ajurwedyjskimi. Obejmują one zalecenia żywieniowe i psychologiczne. Razem z klientem odkrywam holistyczny obraz jego zdrowia. Dzięki temu lepiej on siebie rozumie, a ten stan jest punktem wyjścia do dalszych procesów leczniczych. Swoim klientom proponuję holistyczny coaching, który jest piękną kontynuacją konsultacji i wsparciem do wprowadzania zmian w życiu.

Z własnego doświadczenia wiem, że najprostszy sposób by zrozumieć Ajurwedę, to poznać ją od kuchni. Dlatego też w Agni zajmuję się warsztatami kulinarnymi. Prowadzę również wykłady, warsztaty i kursy z zakresu Ajurwedy i psychologii zdrowia.

Od dziewięciu lat praktykuję jogę, wyginam ciało i uspokajam umysł. Ukończyłam podstawowy i zaawansowany kurs dla nauczycieli jogi Sivanandy TTC i ATTC. Dzięki moim kochanym rodzicom i dziadkom, mam w sobie dużo dobrego, którym z radością dzielę się z innymi.

Michał Szabat

Terapeuta i masażysta ajurwedyjski, nauczyciel jogi Sivanandy.

Ajurwedą interesuję się już ponad 7 lat, jest ona moją pasją, tym jak postrzegam świat i sposobem na życie. Ukończyłem trwający 500 h kurs z diagnostyki i dietetyki ajurwedyjskiej oraz kurs terapeuty ajurwedyjskiego. Wiedzę zdobyłem w Indiach w Dharamsala, u doświadczonych lekarzy prowadzących na co dzień Klinikę Panchakarmy.

W Agni zajmuję się przede wszystkim terapią Panchakarma oraz masażami terapeutycznymi. Przez dotyk poznaję ludzkie ciało i jego potrzeby.

Jestem również dyplomowanym nauczycielem Jogi Sivanandy. Jogę praktykuję od ponad dziesięciu lat, wielokrotnie podróżowałem do Indii oraz w inne zakątki tego pięknego świata, gdzie pogłębiałem swoją praktykę jogi oraz nabierałem doświadczenia życiowego.

Kocham gotowanie.

 

„Maria Nowak-Szabat studiowała w klinice i ukończyła studia pod moim nadzorem. Mając dyplom z psychologii miała tez solidne podstawy, które pozwoliły jej stać się wzorową Terapeutką Ajurwedyjską. Maria posiada wspaniale umiejętności analizy i  doskonałe techniki nauczania w sposób prosty i zrozumiały. W Ajurwedzie bardzo ważne jest to, aby potrafić zastosować ją w praktyce, ale nie ujmując nic z teorii naukowej. I takie podejście do Ajurwedy ma Maria.

Marysia i Michał idealnie współgrają ze sobą. Zajmują się swoimi klientami/ uczniami w sposób delikatny i opiekuńczy.  

Życzę im jak najlepiej w ich wspólnej drodze z Ajurwedą.”

Dr Shivani Sood, Dyrektor Asho Ayurveda & Shivani Clinic, Dharamsla, Indie

 

 

Nasi nauczyciele

Przez kilka lat szukaliśmy nauczycieli, którzy przekażą nam mądrość Ajurwedy w całej pełni. Jesteśmy bardzo wdzięczni losowi, który zaprowadził nas do położonego w Himalajach Dharamsala. Samo miasto jest wyjątkowe gdyż jest miejscem, w którym mieszka Dalajlama, wielu Tybetańczyków, gdzie ma swoją siedzibę rząd Tybetu oraz wiele organizacji i instytucji działających na rzecz Tybetu.

W położonej nieco wyżej wiosce Bhagsu Nag, znaleźliśmy wspaniałych nauczycieli: dr Shivani Sood i dr Mahesha Kumara. Prowadzą oni Klinikę Panchakarmy oraz szkołę Asho Ayurveda. Są małżeństwem, tak jak my, co było dla nas dodatkową inspiracją. Pokazało nam jak pracując „pełną parą” można się wspaniale uzupełniać. Dr Shivani Sood specjalizuje się w dietetyce, psychologii ajurwedyjskiej oraz terapii marma, która pozwala uwolnić zablokowane w ciele emocje. Dr Mahesh Kumar jest specjalistą od masaży ajurwedyjskich i panchakarmy. Pracują w międzynarodowym środowisku, często przyjeżdżają do Europy. Dzięki temu ich podejście do Ajurwedy jest pełne szacunku dla tradycji, a jednocześnie nowoczesne i elastyczne.

Więcej o naszych nauczycielach: http://www.shivaniclinic.org

nasi nauczyciele