Konsultacje

Konsultacje ajurwedyjskie obejmują zalecenia żywieniowe i psychologiczne.

Dzięki konsultacji osiągamy lepsze zrozumienie tego, kim jesteśmy, jakie są nasze mocne strony, a gdzie są nasze pięty Achillesowe. Każdy z nas przychodzi na świat ze swoją unikalną i niepowtarzalną kombinacją. Ajurweda nazywa ją Prakriti, co można przetłumaczyć jako nasza konstytucja, nasz typ psychosomatyczny, nasze dominujące tendencje. Może to być na przykład zamiłowanie do ruchu i aktywności fizycznej albo wręcz przeciwnie zamiłowanie do nic-nie-robienia. Może to być chłonny i bystry umysł, który bez trudu zapamiętuje każdą informację i szybko ją zapomina, albo umysł nieco powolny, jakby ociężały, za to doskonale i na długo pamiętający to, co raz zrozumie. Te tendencje odnoszą się bowiem zarówno do sposobu w jaki działa nasze ciało, jak i sposobu w jaki myślimy i przeżywamy świat.

Pierwszym ważnym odkryciem, kiedy poznajemy Ajurwedę, jest odkrycie tego, kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jaki jest nasz unikalny typ?

W trakcie konsultacji:

  • lepiej zrozumiesz siebie – swoje ciało i umysł
  • uporządkujesz to, co już wiesz
  • poznasz źródła swoich dolegliwości
  • dowiesz się jak przerwać cykl prowadzący do następnego zachorowania
  • dowiesz się jak w codziennym życiu dokonywać wyborów, które wspierają Twoje zdrowie
  • poznasz zalecenia dietetyczne dopasowane do Ciebie
  • dowiesz się, które produkty i zioła sprzyjają Twojemu zdrowiu
  • zabierzesz ze sobą do domu konkretne wskazówki, które możesz wcielać w życie

W trakcie konsultacji przeprowadzamy dogłębną diagnozę, która pozwala poznać stan Twojego zdrowia – ten idealny, i ten obecny. Diagnoza łączy informację z różnych źródeł. Są to: obserwacja cech fizycznych ciała, jego wyglądu i kształtu, diagnoza z pulsu, diagnoza z języka oraz pogłębiony wywiad na temat stylu życia, nawyków i sytuacji rodzinnej. W efekcie razem odkrywamy holistyczny obraz Ciebie i Twojego zdrowia. Dzięki temu lepiej siebie rozumiesz, a ten stan jest punk-tem wyjścia do dalszych procesów leczniczych.

Konsultacja trwa od godziny do dwóch godzin i kosztuje 150 zł/godzinę.

Czas trwania zależy od tego, czego chcesz się dowiedzieć i na którym aspekcie się skoncentrujemy. Zachęcamy do dwóch krótszych konsultacji, tak, żeby dać sobie czas na strawienie i przyswojenie nowych informacji.

 

Nowość

Oferujemy także konsultacje przez Skype, dowiedz się więcej.