W tym odcinku zapraszam Cię do posłuchania rozmowy z cyklu #jestemlatarnią, w którym rozmawiam z absolwentkami Szkoły Ajurwedy cz. I i II. Tę rozmowę prowadzę z Olą Najderek, która jest już konsultantką ajurwedyjską. W swoim poprzednim życiu była dynamiczną i zadaniową Pittą, pracującą w dużej korporacji. Jeśli te jakości umysłu, które wymaga i krzewi korporacja są Ci bliskie i są Twoim osobistym doświadczeniem, to bardzo polecam Ci tę rozmowę.
Ola Najderek prywatnie jest mamą dwóch chłopców, żoną i pasjonatką Ajurwedy. Przez 12 lat pracowała w organizacjach międzynarodowych jako kupiec strategiczny na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Teraz po ukończeniu cz. II Szkoły Ajurwedy stawia swoje pierwsze kroki w zawodzie konsultantki Ajurwedy.
Ajurweda i przyjmowanie swoich talentów
Jak mówi Ola, trochę czasu zajęło jej połączenie swoich naturalnych talentów z Ajurwedą. Mierzyła się z tym powoli i po jakimś czasie zobaczyła, że jej ścisły umysł wcale nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować w zawodzie terapeutycznym.
Przełomowym czasem dla Oli było poprowadzenie warsztatu na Summicie Agni Ajurweda dla Mamy i dziecka. Warsztat Oli wyróżniał się od innych, właśnie dzięki jej indywidualnym jakościom. Na początku Ola była przerażona, jak sobie poradzi z tym wyzwaniem, ale potem jej naturalne właściwości wraz z intuicją pomogły jej zbudować warsztat od ogółu do szczegółu. Umiejętność tę odebrała jako swój dar, który miała od zawsze. Teraz Ola uznaje swoje politechniczne wykształcenie i lata pracy w korporacji za bardzo przydatne w tym, co chce robić teraz, czyli w konsultacjach.
Konsultacje z klientami Agni
Proces bycia wybraną przez uczestnika kursu do konsultacji był dla Oli znaczący. Z czasem zrozumiała, że klienci, wybierając konsultantkę, szukają w niej tego, czego sami potrzebują. Według Oli konsultacje pokazują konsultującej, co może być jej niszą na polu Ajurwedy i do czego ma predyspozycje. To bardzo pomaga rozwojowi konsultantek.
Sukces po kobiecemu
Ola patrzy na sukces inaczej, widzi w nim teraz swoje własne osobiste osiągnięcia. Proces zadawania sobie pytań, takich jak, „czy intencja jest prawidłowa, czy idzie w dobrym kierunku, czy prowadzi mnie serce”, były ważnymi lekcjami dla Oli. Za swój osobisty sukces uważa wybór życia poza wyścigiem, bo nigdy nie chciała żyć kosztem swojego zdrowia i kosztem swojej rodziny.
Kiedyś inaczej rozumiałam sukces. Ciąglę uczę się szanować swoje ograniczenia. Każdy z nas ma inne zasoby energetyczne. Działam na spokojnie, w swoim tempie, w takiej energii na ile mogę w danym momencie, w którym jestem. Ta niełatwa lekcja przenosi się na życie. Schematy wracają, ale gdy jesteśmy uważne i w dobrej formie, to wracają coraz rzadziej.
Ola Najderek
Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.
Więcej informacjiCo czeka na Ciebie w tym odcinku?
- Co dla Oli było najważniejsze w doświadczeniu stawania się konsultantką Ajurwedy
- Jak Ola odnalazła się w Ajurwedzie ze swoimi korporacyjnymi nawykami
- Co było dla Oli skokiem na głęboką wodę
- Które elementy Szkoły Ajurwedy pomogły Oli w otrzymaniu cieszących ją teraz owoców
- O postrzeganiu sukcesu przez Olę przed i po Szkole Ajurwedy
Powiązane treści:
- Niebawem, bo w sierpniu zaczynają się zapisy na kolejną edycję już VIII Szkoły Ajurwedy. Jeśli Ajurweda pociąga Cię, a temat Ajurwedy jako ścieżki zawodowej przyspiesza bicie Twojego serca, to dołącz do listy osób zainteresowanych lub oczekujących na otwarcie zapisów tutaj. Skorzystasz wtedy z trzyczęściowego szkolenia „Droga do zawodu konsultantki ajurwedyjskiej”.
- Jeszcze do piątku 22 lipca odbywa się Summit online: Biznes Holistycznie. Tutaj możesz dołączyć do tego wydarzenia. Summit rozpoczyna zapisy do kursu Ajurweda Biznes Coaching.
- Rozpoczęliśmy również przedsprzedaż mojej nowej książki Esencja Vaty, dostępnej w zestawie z inspirującymi kartami. Książka trafi do Ciebie we wrześniu, ale już teraz możesz powiedzieć „tak” temu przekazowi z serca.
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.