Podcast Agni Ajurweda #213: Rób to, co możesz z tym, co masz – część 2. - Ajurweda zrozumiale i dostępnie - Agni Ajurweda
Podcast Agni Ajurweda #212: Odpuść, jesteś w podróży. Rozmowa z Barbarą Niezgodą-Karaś.
28 listopada 2023
Podcast Agni Ajurweda #214: Summit jako narzędzie biznesowe. Pyta Beata Nowicka-Misiewicz.
5 grudnia 2023

Podcast Agni Ajurweda #213:
Rób to, co możesz z tym, co masz – część 2.

2 grudnia 2023

W tym odcinku kontynuujemy z moim mężem Michałem rozmowę o tym, jak „rób to, co możesz z tym, co masz” doprowadziło nas do miejsca, w którym jesteśmy. Do prosperującej firmy, którą prowadzimy w sposób holistyczny – z poszanowaniem pięt achillesowych i z pełnym wykorzystanie asów w rękawie. Tę rozmowę możesz zobaczyć również w formie odcinka na YouTube. 

Kuj żelazo, póki gorące…

Po naszym powrocie z Panchakarmy w Indiach chcieliśmy jak najszybciej zacząć praktykować to, czego się nauczyliśmy. Nie mieliśmy dużego doświadczenia, stołu do masażu (tylko ławę), ani podgrzewacza do oleju. Mimo to kilka dni po powrocie Michał znalazł swojego pierwszego klienta – swoją mamę. Przeprowadził jej pełną Panchakarmę trwającą 21 dni. Po zakończeniu mama Michała wyglądała i czuła się świetnie, była naszą najlepszą reklamą. Dzięki niej zdobyliśmy kolejnego klienta.

Michał miał świadomość, że popełnił kilka błędów i pomyłek, ale z każdym klientem je poprawiał i niwelował. Pierwszy klient pomógł mu zacząć i dzięki temu teraz jest w zupełnie innym miejscu niż na początku. 

Praktyka

Kontakt z realnym klientem, który dodatkowo da Ci informację zwrotną, jest bezcenny. Dodatkowo efekty Twojej pracy nad sobą i umiejętnościami zachęcają do dalszego ćwiczenia się. Klienci bywają różni, ale jak już doświadczysz pracy z różnymi ludźmi, będziesz bardziej przygotowany, pewny siebie i nabierzesz nowych umiejętności.

Nasze pierwsze konsultacje były dla nas dużym wyzwaniem. Mieliśmy okazję konsultować uczestników szkoły jogi i tantry, która była niedaleko naszego lokum w Indiach. Historie osób, które konsultowaliśmy, pamiętamy do tej pory. 

Każda konsultacja, każde doświadczenie i każda nowa osoba nas rozwija. Im więcej, tym lepiej. Rób to, co możesz z tym, co masz i patrz, jak to przynosi efekty, jak urzeczywistniają się Twoje marzenia, a Twoje życie staje się życiem z Ajurwedą i jak ona staje się Twoją rzeczywistością. 

Działajcie! Nie czekajcie na idealne warunki do praktyki, na nic nie czekajcie. Jeśli już masz jakąś wiedzę, małe możliwości, to działaj. Tylko działanie Cię rozwinie i przyniesie ogrom doświadczenia. Pierwsze kroki to dużo emocji, kolejne są łatwiejsze, dwudzieste świetne, setne proste, a tysięczne genialne.

Michał Szabat 

Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.

Więcej informacji

Co czeka na Ciebie w tym odcinku? 

  • Kto był naszym pierwszym klientem Panchakarmy
  • O nabieraniu doświadczenia w masażach ajurwedyjskich
  • Jak wyglądały nasze pierwsze konsultacje ajurwedyjskie
  • Dlaczego gram praktyki jest wart więcej niż tona wiedzy
  • O darze samopoznania w pracy z Ajurwedą
  • Jak Ajurweda rozpuszcza nasze przekonania

Powiązane treści:

  • W ten weekend zapraszamy Cię na bardzo wyjątkowy Summit online Ajurweda od Kobiet dojrzałych – dla Kobiet dojrzałych. Summit rozpoczął się w piątek  1 grudnia i potrwa do niedzieli 3 grudnia włącznie. Tutaj możesz się zapisać.
  • Święta tuż tuż, a my przygotowaliśmy dla Ciebie Kalendarz adwentowy z medytacjami. Jeśli interesuje Cię przygotowanie do świąt Narodzin Światła w duchu Ajurwedy, zapraszam po więcej informacji tutaj.
  • Jeśli tak jak nas fascynuje Cię podejście Ajurwedy do zdrowia i życia, chciałabyś zgłębiać tę wiedzę w Szkole Ajurwedy, to zapraszam Cię do zapisu na listę osób zainteresowanych kolejną edycją Szkoły. Nie przegap i bądź na bieżąco dzięki liście oczekujących, którą znajdziesz tutaj.

Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej

Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.

Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.

Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu. 

Podobało Ci się?

Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej

Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.

Podcast jest dostępny również na Spotify.

Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu. 

Zapisz się na listę oczekujących

Zapisz się na listę oczekujących

Zapisz się na listę oczekujących