Podcast Agni Ajurweda #219: Ajurweda dla rodziców - część 1. Przygotowanie do poczęcia, poczęcie i ciąża. - Ajurweda zrozumiale i dostępnie - Agni Ajurweda
21 medytacji balansujących Pittę
21 grudnia 2023
Podcast Agni Ajurweda #220: Mistrzyni Swojego Przeznaczenia – część 1. Pyta Justyna De Prado.
26 grudnia 2023

Podcast Agni Ajurweda #219:
Ajurweda dla rodziców – część 1.
Przygotowanie do poczęcia, poczęcie i ciąża.

23 grudnia 2023

W tym odcinku zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy, którą prowadzę z moim mężem Michałem. Posłuchaj, co z perspektywy Ajurwedy i w oparciu o nasze doświadczenie mamy do powiedzenia w temacie przygotowania do poczęcia, o samym poczęciu i ciąży. Tę rozmowę możesz obejrzeć lub posłuchać także na naszym kanale YouTube.

Zacznijmy od początku

Prakriti, czyli natura nowego człowieka decyduje się w momencie zapłodnienia. Zależy ono od tego, w jakim stanie są rodzice ( ich układ rozrodczy, całe ciało, co dzieje się z nimi na poziomie mentalnym i emocjonalnym) oraz co się dzieje wokół nich dzieje.

Początek życia to rok przed zapłodnieniem, w którym rodzice przygotowują się, żeby być w jak najlepszej kondycji, tak żeby mogli przekazać dziecku jak najbardziej zrównoważone jakości. Wtedy nowy człowiek ma lepszy start. Kompletny przegląd ciała, Panchakarma czy oczyszczanie i rasajany są w tym procesie kluczowe. 

Zapłodnienie

Okoliczności, które towarzyszą zapłodnieniu również mogą być bardziej świadome. Wybór odpowiedniego dnia, fazy księzyca, mantrowanie, stworzenie odpowiedniej atmosfery, która kształtuje nastrój i to, jak się czujemy są bardzo ważne.

Ciąża

Znając swoją psychofizyczną konstytucję kobieta może się wspomagać w każdym tygodniu ciąży. Jej samoświadomość jest oczywiście bardzo ważna. Ułatwia to przechodzenie zmian i dostosowywanie się do nich. Warto skorzystać z pomocy Ajurdouli, która miesiąc po miesiącu dostosuje odpowiednie wsparcie dla mamy i dziecka. 

Mężczyźnie również łatwiej jest przeżywać ciążę, jeśli zna i rozpoznaje w sobie swoje dosze. Może wtedy przewidywać różne tendencje i przejść ten czas w większym spokoju.

Wielu mężczyzn nie łączy faktu ciąży kobiety z ich stanem emocjonalnym i umysłu. Mężczyzna przeżywa ciążę partnerki razem z nią, tylko inaczej. Wspiera ją i obserwuje każdego dnia. Zmienia się jego układ hormonalny. Mężczyźni często nabierają ciała, żeby być przygotowanym na trudniejszy czas. Zdarza się też, że mężczyźni chorują w trakcie ciąży, jeśli się przepracowują w tym czasie i nie zwalniają.

Michał Szabat 

Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.

Więcej informacji

Co czeka na Ciebie w tym odcinku? 

  • Co kształtuje dosze poczętego dziecka
  • Jak Ajurweda może wspierać przyszłych rodziców
  • Co warto robić na rok przed poczęciem dziecka
  • Jak zmieniają się mężczyźni w trakcie oczekiwania na dziecko
  • O samopoznaniu kobiety i mężczyzny podczas ciąży

Powiązane treści: 

  • Jeśli rozpoznajesz w sobie wiele elementów Vaty, lub masz dużo Pitty lub Kaphy, ale to Vata pociąga za sznurki, to serdecznie zapraszam Cię do kursu Księga Życia dla Vaty – programu dla ludzi o otwartym sercu i umyśle. Znajdziesz rozwiązania na „Vatowe wiatraki”. Zapisy potrwają do soboty 25 grudnia. Tutaj możesz dołączyć. 
  • Jak co roku o tej porze rozpoczynamy zapisy do bezpłatnej akcji 12 MasterClass o Ajurwedzie. Więcej informacji i zapisy znajdziesz tutaj.
  • Jeśli tak jak nas fascynuje Cię podejście Ajurwedy do zdrowia i życia, chciałabyś zgłębiać tę wiedzę w Szkole Ajurwedy, to zapraszam Cię do zapisu na listę osób zainteresowanych kolejną edycją Szkoły. Nie przegap i bądź na bieżąco dzięki liście oczekujących, którą znajdziesz tutaj.

Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej

Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.

Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.

Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu. 

Podobało Ci się?

Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej

Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.

Podcast jest dostępny również na Spotify.

Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu. 

Zapisz się na listę oczekujących

Zapisz się na listę oczekujących

Zapisz się na listę oczekujących