Jak wpływ na nasze życie mają doświadczenia kobiet żyjących setki lat temu? Kim jest współczesna wiedźma? Na jakie zagrożenia narażone są osoby wykonujące zawody związane z pomaganiem innym? Czym jest rana wiedźmy i jak jej uzdrowienie może przełożyć się na diametralną zmianę w naszym życiu? Odpowiedzi szukaj w 22. odcinku podcastu Agni Ajurweda.
Jakiś czas temu postanowiłam podzielić się z moimi klientkami doświadczeniami z uzdrawiania rany wiedźmy. W tym podcaście dzielę się z Tobą wybranymi fragmentami MasterClass w przestrzeni serca, podczas którego opowiadałam o swoich doświadczeniach z tym tematem.
Rana wiedźmy, czyli ciało pamięta
Postać wiedźmy jest bardzo mocno zakorzeniona zarówno w polskiej, jak i europejskiej kulturze. Ten temat fascynował mnie odkąd pamiętam.
Wiedźma jest tą, która wie, która widzi więcej niż inni. To potężna kobieta, która ma moc uzdrawiania i pomagania innym. I przez to stanowi zagrożenie dla ustalonego porządku. Dlatego przez wieki kobiety-wiedźmy, kobiety, które kierowały się w swoich działaniach intuicją, emocjami, duchowością spotykały rozmaite traumy i prześladowania. Na tyle silne, że na trwały wpisały się w pamięć komórkową wszystkich kobiet, które przychodzą na świat z darem pomagania.
To jest właśnie rana wiedźmy. Zwróciły mi na nią uwagę moje mentorki, Elena Herdieckerhoff i Elisabeth Engel, z którymi w zeszłym roku pracowałam m.in. nad bardzo trudną dla mnie decyzją o rezygnacji z sesji pytań i odpowiedzi w moich kursach. Mimo że od dłuższego czasu czułam, że to metoda pracy, która wysysa ze mnie coraz więcej energii, miałem paniczny wręcz lęk przed zakomunikowaniem tego swoim klientkom. Tak jakby z tą decyzją było powiązane moje być albo nie być na tym świecie. Zupełnie nieadekwatna emocja, pochodząca z innego porządku.
Rana wiedźmy a aspekt biznesowy
Rana wiedźmy objawia się za każdym razem, gdy mamy odwagę sięgać po swój dar uzdrawiania. A może on się objawiać w bardzo różnych obszarach.
Rana wiedźmy może stać na przeszkodzie naszemu wzbogacaniu się. I mam tu na myśli aspekt czysto finansowy (zarabianie na pomaganiu), ale myślę też o wzbogacaniu się na innych poziomach – zdrowotnym, relacji, szczęśliwego życia rodzinnego… Bo tkwi w nas takie podświadome poczucie, że nie zasługujemy na to, by czerpać z życia pełnymi garściami.
Na szczęście są sposoby na uleczanie rany wiedźmy, które prowadzą do pełnego korzystania z drzemiącego w nas potencjału. Intensywnie pracujemy nad tym również w ramach kursów Agni. Szczególnie w Szkole Ajurwedy – kursie, do którego, jak pokazują poprzednie edycje, lgną kobiety-wiedźmy, zaczynające odkrywać drzemiący w nich dar pomagania. Chcą sięgać do swojej mocy i w ten sposób służyć sobie, swoim najbliższy, a w przyszłości – również klientom.
O tym wszystkim opowiadam w 22. odcinku podcastu Agni Ajurweda. Zapraszam serdecznie.
Witch wound to nie tylko zapis komórkowy pokoleń kobiet, które straciły życie za to, że czuły moc roślin, kamieni i zwierząt. To nie tylko tragedie kobiet, które straciły życie za to, że wiedziały. To też te życia, które nie skończyły się tragicznie, ale trwały w cieniu lęku o własne przetrwanie.
Maria Nowak-Szabat
Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.
Więcej informacjiCo czeka na Ciebie w tym odcinku?
- Archetyp wiedźmy i czarownicy w życiu współczesnych kobiet (1:40)
- Witch wound a podejmowanie decyzji w zawodach związanych z pomaganiem. I jak to było w moim przypadku (11:29)
- Uzdrawiania rany wiedźmy (24:52)
Powiązane treści:
- Poznaj szczegóły Szkoły Ajurwedy cz. 1. To kurs, dzięki któremu poznasz Ajurwedę całościowo – w teorii i w praktyce
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.