Zapraszam Cię do posłuchania drugiej części rozmowy na temat Dharmy, którą przeprowadziła ze mną Justyna De Prado.
W tym odcinku opowiem o tym, jakie trudności spotkały mnie na drodze odnajdywania Dharmy. Dowiesz się też, co powiedziałabym młodszej wersji siebie, Marysi sprzed kilkudziesięciu, kilkunastu lat, która dopiero zaczyna poszukiwania swojej ścieżki w życiu.
Rozmawiamy o tym, jak wielkie znaczenie w tym procesie mają ludzie wokół nas. Nie jesteśmy w nim sami. To wielka sztuka umieć wyciągać lekcje z każdej relacji, w jaką wchodzimy w trakcie swoich poszukiwań. Nawet, jeśli są to doświadczenia trudne i mamy ochotę, jak najszybciej o nich zapomnieć.
Dużą rolę w odkrywaniu swojej Dharmy odgrywa odpuszczanie, spuszczanie powietrza z nadmuchanego balonu oczekiwań. Bo często, szczególnie na początku drogi, mamy takie pragnienie, aby to odnalezienie swojej pasji, swojego celu, stało się jak najszybciej, już, zaraz, teraz. To tak nie działa. Im więcej luzu, otwartości na to, co przynosi życie, im więcej pokory, tym większa szansa na to, że w pewnym momencie wszystkie elementy układanki powskakują na swoje miejsce.
W tej części rozmowy nie zabraknie również bardziej osobistych wątków. Opowiadam m.in., jak doświadczenia z dzieciństwa, tragiczna śmierć mamy, przeprowadzka, wpłynęły na to kim jestem teraz i jak ukształtowały moją drogę do życiowej pasji, czyli nauczania Ajurwedy.
Zapraszam bardzo serdecznie.
Pyta Justyna De Prado.
Wychodzenie ze strefy komfortu często kojarzy się z wysiłkiem, rozpychaniem się łokciami, przekraczaniem swoich granic. A przy tym bardzo łatwo o przekroczenie siebie. Warto czasem odpuścić i zaufać, że jeśli coś ma się wydarzyć, to się wydarzy.
Maria Nowak-Szabat
Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.
Więcej informacjiCo na Ciebie czeka w tym odcinku?
- Wychodzenie ze strefy komfortu na przykładzie „rodzenia” zespołu Agni (2:00)
- Odpuszczenie – mantra dla Pitty (6:15)
- Co bym powiedziała, z perspektywy tu i teraz, młodszej wersji siebie, Marysi, która dopiero rozpoczyna swoją drogę do Dharmy (8:20)
- O „nastawieniu na wynik” w odkrywaniu Dharmy i kontrproduktywności takiego podejścia (17:51)
- Mój sposób na kontaktowanie się z wewnętrznym głosem Dharmy (20:19)
Powiązane treści:
- Posłuchaj pierwszej części rozmowy Justyny ze mną.
- Chcesz poczytać więcej na temat Dharmy? Zajrzyj do wpisu na blogu na ten temat.
- Szukasz inspiracji i wskazówek jak wkroczyć na drogę swojej Dharmy? Kup e-book „Rozmowy o Dharmie”. To zapis rozmów z 12 niezwykłymi kobietami, w których dzielą się własnymi sposobami poszukiwania Dharmy.
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.