W 79 odcinku podcastu stoją obok siebie moje dwie ulubione cyfry. Odsłaniają one drogę, jaką przeszedł ten podcast od odcinka pierwszego do dzisiaj. O tę drogę pyta mnie Beata Nowicka-Misiewicz. Posłuchaj o tym, jak podcast wystartował i gdzie jest obecnie. To odcinek, który zapowiada zmianę w tematyce podcastu i pozwala Ci sprawdzić, czy nadal chcesz go słuchać.
Beata Nowicka-Misiewicz jest psychologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych i coachem. Z Beatą znamy się już kilka dobrych lat i wiem, że jest na drodze do swojego pierwszego odcinka podcastu. Cenię jej wnikliwość, ciekawość i drążenie tematu w łagodny i pełen miłości sposób.
Kupujesz kurs o tym, jak robić podcast, wypisujesz listę rzeczy do zrobienia, co jeszcze musisz skompletować, jesteś gotowa i… mija rok, a odcinka jak nie było, tak nie ma.
Pierwszy odcinek podcastu „Agni Ajurweda zrozumiale i dostępnie” został opublikowany prawie dwa lata po przygotowaniach.
Można obawiać się technologii i obróbki. Dlatego uwalniające okazało się dla mnie, podjęcie decyzji o delegowaniu obsługi podcastu.
Zaczęłam od tego, że chcę nagrywać podcast i czego oczekują moi odbiorcy? Chcąc pogodzić te dwie motywacje, wychodziła jeszcze jedna formuła, w której będę mówić o Ajurwedzie.
O Ajurwedzie mówię już od ośmiu lat… w kursach, na YouTube, w mediach społecznościowych.
Mam ochotę iść głębiej! Rozwijać się w tematach subtelnych i nieco innych. Zaczęłam się temu przyglądać, jaka jest moja grupa docelowa?
Wśród moich słuchaczy są kobiety biznesu, które prowadzą duże firmy lub przymierzają się do otwarcia własnej działalności. Są ciekawe kulis prowadzenia biznesu, a nie mają szans zapytać.
Nie mają, jak podsłuchać, bo takie rozmowy się nie odbywają. Na polskim rynku nie ma wielu osób, które o tym mówią.
Kulisy biznesu, który jest holistyczny, czyli z szacunkiem do czasu wolnego, możliwości i ograniczeń.
Taka tematyka będzie w tym podcaście.
Nie wszyscy się z tym zgadzają, ale stawiam na słuchaczy, którzy bardzo cenią to, co mówię, nawet jeśli będzie ich mniej.
Wybrałam niszę.
Ajurweda jako coś, co pomaga w prowadzeniu biznesu, Ajurweda jako biznes, kobiety, które wchodzą na tę ścieżkę, kontekst światowy tej rosnącej niszy – to są przyszłościowe tematy.
Pojawiam się w życiu słuchaczy z wartościową treścią.
Osoby, które zapraszam do podcastu, są źródłem inspiracji i wiedzy. To są rozwiązania, wykraczające poza Ajurwedę, ale z nią spójne.
Zapraszam osoby, które znam i są godne polecenia. Te osoby tworzą sieć wsparcia dla mnie i moich słuchaczy, klientów i odbiorców.
Dla wielu osób wystąpienie w podcaście jest także krokiem w rozwoju osobistym.
Rób to, co daje radość.
Przychodzi taki moment, że wszystko działa, i pojawia się pytanie: a co dla mnie?
To też ma duże znaczenie, bo wtedy budują się relacje między kobietami przedsiębiorczymi na jeszcze wyższym poziomie.
Cała forma robi się lżejsza.
Dojrzewa i klaruje się przed, ale także w trakcie.
Zobacz, dokąd Cię to zaprowadzi?Uwalniajmy się z ograniczeń, które sobie same narzucamy, zacznijmy eksplorować i po prostu having fun!
Nie bójmy się eksperymentować i uwalniać z różnych konwencji, czy to w stroju, formie, czy w tym, o czym jest Twój podcast. Czasem stajemy się więźniami cudzych i swoich oczekiwań. Uwalniajmy się z ograniczeń, które sobie narzucamy, a które warto z miłością pożegnać.
Maria Nowak-Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.
1 Comment
Dzięuję za ten podcast i szczerze powiem, ze mi osobiście pasuje formuła i tematyka twoich podcastów. Bardzo podoba mi sie, że zapraszasz róznych ciekawych ludzi, którzy opowiadają o sobie, o swoich biznesach, o tym, co robia najlepiej – dla mnie jest to bardzo inspirujące. Lubię tez podcasty, gdzie Ty odpowiadasz na pytania:) Moim zdaniem dalej mówisz o Ajurwedzie, bo w końcu to wiedza o zyciu, a zycie ma bardzo rózne odsłony:))) Powodzenia i wszelkiej pomyslności!