Masaż

Masaż

jest najstarszą techniką leczenia
przez dotyk

012

Według medycyny ajurwedyjskiej masaż jest niezbędny, aby zachować zdrowie, świadomość i długowieczność. Masaż wpływa korzystnie na wszystkie części ciała. Ułatwia trawienie i przyswajanie, pobudza krążenie krwi i wymianę płynów w tkankach, usuwa stany zapalne i opuchliznę, a także blokady. Masaż całościowo wpływa na układ odpornościowy i pomaga zachować optymalne zdrowie. Wykonywany regularnie, pozwala uregulować funkcjonowanie ciała pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym. Masaż jest terapią, która pozwala odblokować kanały energetyczne Nadi dla prawidłowego przepływu energii witalnej.

Trudno określić dokładna datę powstania masażu gdyż przez wiele lat była ona przekazywana ustnie z nauczyciela do ucznia. Pierwszą książką dotyczącą masażu napisał Agasthya – ojciec masażu ajurwedyjskiego. Agasthya Samhita jest to pisemny zbiór technik masażu. Kolejne techniki rozwinął uczony Charaka, autor książki Charaka Samhita. Masaże ajurwedyjskie są najbardziej zróżnicowane ze wszystkich masaży. W ich zakres wchodzą między innymi:

1. Masaż Marma

2. Masaż Jogiczny

3. Masaż Udavarthanam

4. Masaż Abhayanga – Ajurwedyjski terapeutyczny masaż całego ciała

5. Masaż Shirodhara

09
1. Masaż marma

Terapia wykorzystująca 107 punktów marma na całym ciele. Zgodnie z Ajurwedą punkty marma są szczególnymi miejscami na ciele. Kiedy są otwarte, ciało wchłania energię z otoczenia i przechowuje ją w tych punktach, a następnie oddaje ją naturze. Kiedy są otwarte, energia krąży swobodnie i ciało oraz umysł pozostają w zdrowiu. Ból który pojawia się podczas ucisku tych punktów, oznacza że energia nie krąży właściwie i gdzieś się zablokowała. Terapia ta ma na celu odblokowanie punktów i tym samym udrożnienie przepływu energii w ciele. Łagodny masaż tych punktów, przynosi odprężenie i wzmacnia całe ciało. Mocniejszy masaż marma otwiera i balansuje punkty marma, uwalnia emocjonalne złogi w ciele i odblokowuje emocje.

CENA: 110 zł/h 180 zł/2h

2. Masaż jogiczny

Słowo Joga wywodzi się ze słowa „Yuj” – jedność, by połączyć ciało, umysł i ducha.

Zarówno w ćwiczeniach fizycznych jak i w masażu chodzi o połączenie trzech głównych meridianów: Sushumna, Ida oraz Pingala. Kiedy się połączą zaczynamy czuć korzyści płynące z jogi. W czasie masażu lub ćwiczeń jogi ważne jest to, by czuć się swobodnie i komfortowo w pozycji, oraz trzymać ją długo. W czasie masażu stymulujemy nerwy tak, by uwolnić cały nadmiar energii z kręgosłupa. W czasie masażu pomagamy odblokować przepływ energii w ciele, który manifestuje się jako sztywność. Gdy ciało odpowiednio rozciągniemy energia popłynie swobodnie. Masaż jogiczny bardzo dobrze przygotowuje ciało do jogi.

  • osobom, które dużo siedzą, lub pracują w tej pozycji
  • osobom, które mało ćwiczą, mają małe i słabe mięśnie
  • osobom, które chcą wzmocnić i rozciągnąć ciało
  • osobom w starszym wieku
  • osobom po wypadkach i uszkodzeniach jak złamania lub po pooperacyjnych sztywnościach by wzmocnić mięśnie
  • osobom cierpiącym na schorzenia degeneracyjne i reumatyczne, np. SM, artretyzm
  • kobietom przed, w trakcie lub po menopauzie, które chcą wzmocnić swoje kości
  • osobom, które dużo pracują fizycznie, na stojąco, a także sportowcom ten masaż pomoże pozbyć się napięcia z mięśni i stawów.

CENA: 150 zł/90 min

01
3. Masaż Udavarthanam

Jest to głęboki, intensywnie działający zabieg z zastosowaniem pudrów ziołowych. Udvarthanam szczególnie zalecany jest w przypadku zaburzeń związanych z doshą Kapha, takich jak:

– nadwaga

– cellulitis

– problemy skórne

– nadmierna potliwość

– wolny metabolizm

Masaż ten sprzyja głębokiemu oczyszczeniu skóry ze zrogowaciałego naskórka oraz poprawia mikrokrążenie. Wspomaga eliminację toksyn z organizmu, poprawia krążenie krwi. Wzmacnia układ mięśniowy oraz przyczynia się do ogólnej poprawy wyglądu skóry i sylwetki ciała.

CENA: 120 zł/h

4. Masaż Abhayanga – Ajurwedyjski terapeutyczny masaż całego ciała

Jest to zarówno niesamowicie relaksujący masaż, ale i terapeutyczny masaż w trakcie którego regenerują się mięśnie, uwalnia stres oraz uwalniają się toksyny z organizmu. Abhyanga stosowana jest jako część Panchakarmy. Masaż wykonujemy ciepłym olejem, najczęściej sezamowym, który wnika głęboko w skórę i intensywnie ją odżywia.

Kluczowe jest to by odpocząć godzinę po masażu oraz uzupełnić płyny, pijąc wodę lub soki czy herbaty ziołowe, gdyż wtedy ciało pozbywa się toksyn. Zaleca się także godzinę po masażu wzięcie kąpieli, ale bez użycia mydła by nie zmywać oleju.

CENA: 180 zł/2h

090
5. Masaż Shirodhara

Zabieg balansujący układ nerwowy, który równoważy energię umysłu i energię ciała. Shirodhara jest zabiegiem, którego skuteczność opiera się na powtarzalności. Dlatego też proponujemy cykl min 3 zabiegów. Często zdarza się, że pierwszy zabieg jest okazją do oswojenia się z nową, niecodzienną terapią, a relaks przychodzi dopiero na kolejnych zabiegach. Najkorzystniejszy jest cykl 7 zabiegów. Pozwala to na odczucie pełnych korzyści płynących z uspokojenia i zrównoważenia układu nerwowego. Taki cykl polecamy osobom, które do Shirodhary podchodzą z nastawieniem na wyleczenie lub znaczące złagodzenie nękających ich dolegliwości.

  • objawy stresu
  • stres
  • bezsenność, problemy z zasypianiem, krótki i płytki sen
  • bóle głowy, migreny
  • wyczerpanie psychofizyczne
  • częste omdlenia
  • zawroty głowy
  • bóle szyi
  • problemy neurologiczne
  • problemy z zatokami
  • mentalna niepewność
  • kłopoty z koordynacją
  • syndrom odstawienny

  Pomaga także jako:

  • wspomaganie koncentracji
  • wspomaganie pamięci

CENA: 190 zł/2h
Ten masaż połączony jest z masażem całego ciała.

michal_1

Na masaż umawiamy się telefonicznie.

Zapraszam do kontaktu.
Michał 788 323 763