O nas

O nas

marysia-o-nas

Maria Nowak-Szabat

Terapeutka ajurwedyjska, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy.

Maria Nowak-Szabat

Terapeutka ajurwedyjska, holistyczny coach, psycholożka i trenerka, nauczycielka jogi Sivanandy.

Ajurweda jest moją pasją i pracą. Ukończyłam polonistykę i psychologię na UJ. Po studiach szukałam sposobu, żeby połączyć umysł z ciałem. Znalazłam Ajurwedę. Studiowałam razem z mężem w Indiach.

W Agni zajmuję się konsultacjami ajurwedyjskimi. Obejmują one zalecenia żywieniowe i psychologiczne. Razem z klientem odkrywam holistyczny obraz jego zdrowia. Dzięki temu lepiej on siebie rozumie, a ten stan jest punktem wyjścia do dalszych procesów leczniczych. Swoim klientom proponuję holistyczny coaching, który jest piękną kontynuacją konsultacji i wsparciem do wprowadzania zmian w życiu.

Z własnego doświadczenia wiem, że najprostszy sposób by zrozumieć Ajurwedę, to poznać ją od kuchni. Dlatego też w Agni zajmuję się warsztatami kulinarnymi. Prowadzę również wykłady, warsztaty i kursy z zakresu Ajurwedy i psychologii zdrowia.

Od dziewięciu lat praktykuję jogę, wyginam ciało i uspokajam umysł. Ukończyłam podstawowy i zaawansowany kurs dla nauczycieli jogi Sivanandy TTC i ATTC. Dzięki moim kochanym rodzicom i dziadkom, mam w sobie dużo dobrego, którym z radością dzielę się z innymi.

niebieski2
5_Fotor

Michał Szabat

Terapeuta i masażysta ajurwedyjski, nauczyciel jogi Sivanandy.

Ajurwedą interesuję się już ponad 7 lat, jest ona moją pasją, tym jak postrzegam świat i sposobem na życie. Ukończyłem trwający 500 h kurs z diagnostyki i dietetyki ajurwedyjskiej oraz kurs terapeuty ajurwedyjskiego. Wiedzę zdobyłem w Indiach w Dharamsala, u doświadczonych lekarzy prowadzących na co dzień Klinikę Panchakarmy.

W Agni zajmuję się przede wszystkim terapią Panchakarma oraz masażami terapeutycznymi. Przez dotyk poznaję ludzkie ciało i jego potrzeby.

Jestem również dyplomowanym nauczycielem Jogi Sivanandy. Jogę praktykuję od ponad dziesięciu lat, wielokrotnie podróżowałem do Indii oraz w inne zakątki tego pięknego świata, gdzie pogłębiałem swoją praktykę jogi oraz nabierałem doświadczenia życiowego.

Kocham gotowanie.

5_Fotor
Pełną parą
MM
niebieski2

Przez kilka lat szukaliśmy nauczycieli, którzy przekażą nam mądrość Ajurwedy w całej pełni.

Jesteśmy bardzo wdzięczni losowi, który zaprowadził nas do położonego w Himalajach Dharamsala. Samo miasto jest wyjątkowe gdyż jest miejscem, w którym mieszka Dalajlama, wielu Tybetańczyków, gdzie ma swoją siedzibę rząd Tybetu oraz wiele organizacji i instytucji działających na rzecz Tybetu.

W położonej nieco wyżej wiosce Bhagsu Nag, znaleźliśmy wspaniałych nauczycieli: dr Shivani Sood i dr Mahesha Kumara.

Prowadzą oni Klinikę Panchakarmy oraz szkołę Asho Ayurveda. Są małżeństwem, tak jak my, co było dla nas dodatkową inspiracją. Pokazało nam jak pracując „pełną parą” można się wspaniale uzupełniać. Dr Shivani Sood specjalizuje się w dietetyce, psychologii ajurwedyjskiej oraz terapii marma, która pozwala uwolnić zablokowane w ciele emocje. Dr Mahesh Kumar jest specjalistą od masaży ajurwedyjskich i panchakarmy. Pracują w międzynarodowym środowisku, często przyjeżdżają do Europy. Dzięki temu ich podejście do Ajurwedy jest pełne szacunku dla tradycji, a jednocześnie nowoczesne i elastyczne.

Shivani
Shivani

„Maria Nowak-Szabat studiowała w klinice i ukończyła studia pod moim nadzorem. Mając dyplom z psychologii miała tez solidne podstawy, które pozwoliły jej stać się wzorową terapeutką ajurwedyjską. Maria posiada wspaniale umiejętności analizy i  doskonałe techniki nauczania w sposób prosty i zrozumiały. W Ajurwedzie bardzo ważne jest to, aby potrafić zastosować jąw praktyce, ale nie ujmując nic z teorii naukowej. Takie podejście do Ajurwedy ma Maria.

Maria i Michał idealnie współgrają ze sobą. Zajmują się swoimi klientami i  uczniami w sposób delikatny i opiekuńczy. Życzę im jak najlepiej w ich wspólnej drodze z Ajurwedą.”

Dr Shivani Sood, Dyrektor Shivani Ayurveda, Dharamsala, Indie

3

Więcej o naszych nauczycielach: http://www.shivaniayurveda.com

Rekomendacje

Rekomendacje

anna choinska
anna choinska

„Michale, Marysiu – piękno tego, co męskie i żeńskie w Was, uzupełnia w fantastyczny sposób ciało i duszę. Bez wątpienia dotknęłam głębi dzięki wiedzy, mądrości, praktyce i intuicji, które Was prowadzą. Dziękuję Wam z całego serca. Polecam każdemu, kto szuka pełni siebie!

Anna Choińska
anna rogowska
anna rogowska 2

„Warsztaty gotowania to magia – jesz do pełna a czujesz się lekko. Potrawy z naszych polskich, rodzimych produktów, proste przepisy, szybkie w przygotowaniu, świetna atmosfera, kameralne warunki, łatwostrawna wiedza. Tajny składnik to przyprawy, które wydobywają, podkręcają smak warzyw, owoców, kasz – można nimi naprawdę czarować. Niezapomniane wrażenia, nie tylko dla podniebienia! Warto poznać Marysię i Michała – zainspirować się tym, jak żyją, zgodnie z tym, czego uczą. Dziękuję i polecam z serca!”

Anna Rogowska

ewa zagrodni nici
ewa zagrodni nici 1

„Marysia i Michał… Dwie niezwykłe osoby – Dwa Słońca poznane nie tak dawno temu, które świecą pełną Mocą, a nawet pełną Parą jak Ajurweda w ich wykonaniu:-) Znakomici terapeuci ajurwedyjscy, którzy pokazują jak troszczyć się o zdrowie fizyczne i równowagę emocjonalno-duchową aby żyć pięknie, mądrze, w harmonii ze sobą i otaczającym światem. Samo przebywanie z nimi, inspirująca rozmowa, gest czy uśmiech… wszystko razem staje się już dobroczynnym doświadczeniem, które porusza głęboko i naturalnie świadomość.Warto spotkać się z nimi na indywidualnej sesji żywieniowej i psychologicznej, wziąć udział w warsztatach kulinarnych lub zanurzyć się z pełnym zaufaniem w świat masaży i terapii ajurwedyjskich, które są prawdziwym balsamem dla ciała i duszy. Marysia i Michał pokazują czym jest holistyczna filozofia życia, jak doświadczać pełni zdrowia, promiennego nastroju i sił witalnych na co dzień! Jestem wdzięczna, że ich poznałam… i naturalnie, z radością polecam kontakt z nimi:-) Tak Trzymać Kochani!”

Ewa Zagrodnik-Nicia
Centrum holistyczne Inspiracja

janek szpil
janek szpil 1

„Marysię poznałem dzięki jodze. Michała znałem pośrednio przez punkrocka:) Zakochałem się w nich równocześnie gdy dali mi spróbować jedzenia, które przyrządzają. Miałem przyjemność uczestniczyć w kilku spotkaniach z Ajurwedą organizowanych przez nich i do tej pory opowiadam o tym znajomym jak temat schodzi na jedzenie:) Marysia i Michał przebyli długą drogę do tego czym zajmują się obecnie. Sprawdzili w życiu różne opcje i odnaleźli to co jest ich prawdziwą pasją. Są wytrwali i jak na joginów diabelsko zdolni, a przy tym wyluzowani. Dlatego są tacy dobrzy w tym co robią. Warto się od nich uczyć. Polecam.”

Janek Szpil

agnieszka orzałkiewicz
agnieszka orzałkiewicz 1

„Poznałam taką oto parę, niby zwyczajni, a jednak w ogóle to słowo do nich nie pasuje, bo chociażby dlatego, że poznałam ich w ośrodku jogi, gdzie prowadzili wykład o ajurwedzie. Nie mogło mnie na nim zabraknąć, bo w końcu ktoś w języku polskim może mi odpowiedzieć na milion pytań, które od tylu lat rodziły się w głowie. Rozmów nie było końca. Nie tylko podczas prowadzonych wykładów, ale też warsztatów gotowania czy spotkań. Urzekli mnie całkowicie. Do dziś jestem pod wrażeniem ich wiedzy, mądrości którą w sobie mają i sposób w jaki interesują się drugim człowiekiem.  Jestem im naprawdę wdzięczna z pomoc. To prawdziwe szczęście mieć takich ludzi koło siebie.”


Agnieszka Orzałkiewicz

kathrina
kathrina

I met Michal and Maria in 2012 in Dharamsala, India where we all were studying together the wonderful knowledge of Ayurveda. We bonded very quickly – which is not difficult with both of them at all!!! – and shared our knowledge and experiences with Ayurveda and life in general. From the Ayurveda side they both had definitely already more great things to share, especially in the cooking department. I learnt more from them than from our teachers about ayurvedic cooking and we shared many wonderful meals together. This is actually one of the most outstanding qualities of both of them: they house and heart is always open, they never let anyone go hungry or with unexpressed feelings out of their home. They are true giving, loving and sharing people. This also truely reflects in their work. Maria has such a detailed and all encompassing approach in her consultations and a vast knowledge about the ayurvedic principles and how to apply them, in my eyes she was the best student in our class and I am sure she has even deepened her knowledge about Ayurveda even further. Everybody was keen to be her case study when it was our time to practise. Her qualities in Ayurvedic psychology are outstanding! Michal on the other hand is a guy with intuition. His pure heart guides him easily to the right questions and he has truely golden hands. Same as for the consultations with Maria, Michal was always to one everybody would queue up to get massage practise done with. We started to call him “Mr Marmi” as he picked up the very precise practise of Marma therapy as if he had been practising it already since years. He not only puts the right technique, but his whole heart into his treatments and really cares for the progress and healing of his patients. I can only HIGHLY RECOMMEND both of those amazing therapists!!! If I would be living in Poland I would be a regular customer in their center!”

Kathrin Seidl