Podcast Agni Ajurweda #190: Dom na źródle, czyli świadomość obfitości.
12 września 2023Podcast Agni Ajurweda #192: O uzdrawianiu relacji z pieniędzmi.
19 września 2023Podcast Agni Ajurweda #191:
Dosze w gastronomii i zaleceń ciąg dalszy.
W tym odcinku wspólnie z Michałem kontynuujemy temat dosz w gastronomii. Ten soczysty wątek może być ciekawy dla każdej osoby, która zastanawia się, jak może zastosować wiedzę ajurwedyjską w życiu osobistym i zawodowym. Niech Cię ten odcinek zainspiruje do szerokiego wykorzystania Ajurwedy. Szykujemy także następny odcinek zaleceń dla osób pracujących w gastronomii.
W zależności od tego, jaką jesteś doszą, inaczej reagujesz na krzyki, stres i nerwową atmosferę. Warto zwrócić uwagę, z jakimi doszami współpracujesz i zaznajomić się z zaleceniami do gładkiej komunikacji z nimi.
W gastronomii do Vaty trzeba mówić spokojnie, nie podnosić na nią głosu i mieć do niej dużo cierpliwości. Vata do Pitty powinna mówić konkretnie i najlepiej z poczuciem humoru. Vacie dobrze zrobi także branie siebie lekko, nie przejmowanie się i nie rozklejanie emocjonalne.
Zbalansowana Pitta prowadzi mądrze i spokojnie, jest dobrym liderem. Kaphy w gastronomii zazwyczaj poruszają się powolnie. Za to wielką zaletą Kaphy jest jej wytrwałość, lojalność, stałość i siła fizyczna.
Zalecenia dla pracowników gastronomii
W dzień wolny zadbaj o relaks i detoks od telefonu. Pójdź na dobry masaż, żeby odciążyć głowę i ciało. Wspomóż się ziołami, jeśli żyjesz w stresie. Polecamy również homeopatię. Jedz posiłki na siedząco.
Z wiekiem niektóre zaburzenia nasilają się, a bezsenność jest jedną z nich. Jeśli już w wieku 30, 40 lat masz problemy ze snem, to nie zwlekaj, pomóż sobie już teraz. Zareaguj, zanim zaburzenie przerodzi się w chorobę.
Jeśli praca bardzo Ci szkodzi, to odważnie rozważ jej zmianę. Jeśli płacisz za wysoką cenę przy Twoich piętach achillesowych, to nie jest to dla Ciebie dobry zawód.
Ajurweda mówi, że każda choroba rozwija się w sześciu stadiach i zaczyna się niewinnie. Jak już coś widzisz, to od razu działaj. Nie przechodź do kolejnego stadium choroby i nie wchodź w pętle wypaczonej fizjologii opartej na lekach. Istnieją fantastyczne metody przeciwdziałania. Zawsze się da, jeśli tylko chcesz.
Michał Szabat
Co czeka na Ciebie w tym odcinku?
- Jak rozmawiać z Pitami, Vatami i Kaphami
- Rady dla wrażliwej Vaty, rozpalonej Pitty i wolnej Kaphy
- Jakie zioła wspomagają w stresie i zaburzeniach trawienia
- Dlaczego masaże są inwestycją, której nie należy kwestionować
- O używkach w gastronomii
- Kiedy zrezygnować z pracy w gastronomii
Powiązane treści:
- Serdecznie polecam Ci kurs Psychologii Ajurwedyjskiej, który przynosi głębokie zrozumienie psychiki i subtelnych aspektów dosz, czyli tego, jak dosze manifestują się na poziomie umysłu. Jest to unikalny kurs w skali Polski i świata. Już 30 września możesz wziąć udział w bezpłatnym czteroczęściowym szkoleniu Spokój umysłu. Zapisy i więcej informacji znajdziesz tutaj. Szkolenie otworzy zapisy do kursu Psychologia Ajurwedyjska.
- Jeśli podejście Ajurwedy do zdrowia i życia Cię fascynuje, chciałabyś zgłębiać tę wiedzę w Szkole Ajurwedy, to zapraszam Cię do zapisu na listę osób zainteresowanych kolejną edycją Szkoły. Nie przegap i bądź na bieżąco dzięki liście oczekujących, którą znajdziesz tutaj.
- E-book Michała „Warzywa w Ajurwedzie” jest już dostępny i znajdziesz go tutaj.
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.