Podcast Agni Ajurweda #49: Bądź prekursorem. Rozmowa z dr Agatą Plech
Vata-w-podrozy-obrazek
Vata w podróży
3 maja 2021
Historie przemian z Ajurwedą #9: Historia Sylwii
6 maja 2021

Podcast Agni Ajurweda #49:
Bądź prekursorem.
Rozmowa z dr Agatą Plech

4 maja 2021

Żyjemy w czasach zmiany. Transformacja, której wszyscy doświadczamy, nie dotyczy jedynie świata zewnętrznego, naszego otoczenia i środowiska. To też Twój okres wewnętrznych przemian. Puść wodze fantazji i wyobraź sobie, czym byś się zajęła, gdyby nic Cię nie ograniczało.

W tym podcaście rozmawiam z dr Agatą Plech, specjalistką chorób oczu, ordynatorką Oddziału Okulistycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Diagnozując pacjentów, zawsze starała się patrzeć na ich problem szerzej, nie skupiać się wyłącznie na objawach, ale szukać też źródeł chorób, które mogą tkwić w dolegliwościach zupełnie niezwiązanych z oczami. Stąd zainteresowanie ajurwedyjskim, holistycznym podejściem do zdrowia.

W nowym podcaście Agni rozmawiamy o tym, jak sprawnie łączyć elementy, które z pozoru do siebie nie pasują.

Rób tak, by Ci służyło

Rozwój jest domeną ludzi sukcesu. Powinien być także domeną osób, których misją jest pomaganie innym. Wszystko co jest dobre dla Ciebie i powoduje Twój rozwój, ma bezpośredni wpływ na Twoje otoczenie. Jednym słowem, jeśli działasz z korzyścią dla siebie, działasz z korzyścią dla swoich pacjentów, klientów oraz pracowników.

Korzystaj z tego, co Cię interesuje

Nie myśl kategoriami: „to do mnie nie pasuje”, „to się wyklucza ” lub „co pomyślą inni?”. Nie pozwól, by narzucone schematy lub opinie innych osób blokowały Twój rozwój.

Ty decydujesz, jaki kierunek Ci odpowiada i z Tobą rezonuje. Śmiało wchodź w nowe rzeczy, eksploruj nieznane obszary, a później łącz to z dotychczasową wiedzą.

Bądź człowiekiem renesansu.

Każda sytuacja może pokazać Ci, że jest przestrzeń i okazja do wzrostu. Coś Ci wpadnie w ucho, zobaczysz post w mediach społecznościowych, jakaś informacja Cię zaintryguje. A może przypomnisz sobie, że interesowałaś się czymś od dawna, tylko nie miałaś okazji i śmiałości na rozwinięcie tematu? Teraz jest czas, by za tym pójść.

Poszukuj, ucz się, łącz z pozoru niepasujące do siebie rzeczy i bądź prekursorem w swojej dziedzinie.

Ajurweda jest nauką, w której nie ma niespójności z medyczną wiedzą akademicką. Wiele ośrodków na świecie: w Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Niemczech, bada Ajurwedę oraz przekłada ajurwedyjskie wskazania na klasyczną naukę Zachodu.

Dr Agata Plech

Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.

Więcej informacji

Co czeka na Ciebie w tym odcinku?

  • Kryzys jako okazja do wzrostu (3:30) 
  • Jak lekarz może dotrzeć do Vaty, Pitty i Kaphy (7:10)
  • Jak Ajurweda pomaga w kontakcie z pacjentem (12:50)
  • Jaki wpływ na współpracowników ma Twoja znajomość Ajurwedy (17:30)
  • O połączenie nurtu medycyny klasycznej z Ajurwedą (26:00)
  • O inicjatywie Organic Life (34:00)

Powiązane treści:

  • Jeśli zaciekawiła Cię Szkoła Ajurwedy, o której mówi dr Agata Plech, chcesz poznać Ajurwedę całościowo w teorii i praktyce, to tutaj znajdziesz więcej informacji.
  • Jeśli zainteresowała Cię działalność dr Agaty Plech, zajrzyj na jej stronę Przejrzyj na oczy.

Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej

Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.

Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.

Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.

Podobało Ci się?

Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej

Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.

Podcast jest dostępny również na Spotify.

Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu. 

Zapisz się na listę oczekujących

Zapisz się na listę oczekujących

Zapisz się na listę oczekujących