W tym odcinku zapraszam Cię do posłuchania rozmowy pod tytułem „Konsultacja ajurwedyjska i co dalej?”, czyli o konsultacjach z perspektywy klienta. Jak w każdą sobotę jest to nagranie w ramach Ajurweda Pełną Parą i możesz obejrzeć je również na YouTube.
Polecamy wybrać dwa zalecenia ze wszystkich, następnie wcielić je w życie, tak że staną się nawykiem, po czym wrócić do notatek i wdrażać kolejne. Próba wdrażania wszystkich zaleceń naraz, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący, może być przytłaczające.
Sztuka przekazywania zaleceń zaczyna się od dobrego przygotowania osoby, która konsultuje, ponieważ dopiero po wysłuchaniu kontekstu należy wybrać zalecenia możliwe do wprowadzenia.
Konsultację ajurwedyjską można zaoferować jako serię spotkań. Podchodzimy do nich jak do długofalowej współpracy z klientem, zamiast jednorazowego strzału. Dokładnie tak uczę w Szkole Ajurwedy – podejścia procesowego, w którym klient ma czas, żeby wrócić do domu, sprawdzić co zrozumiał, gdzie ma wątpliwości. Po jakimś czasie przychodzi ponownie i wtedy pracujemy z większym poziomem dojrzałości i osadzenia się w danych zaleceniach.
Podejdźmy do spotkań z konsultantką jak do wizyty u fryzjera czy kosmetyczki. Idziesz raz, profesjonalista poznaje Cię, uczy Cię, jak dbać o Twoje włosy czy skórę i o jakimś określonym czasie przychodzisz do niego po odświeżenie. Działając w ten sposób, możesz bardzo wiele wyciągnąć z konsultacji ajurwedyjskiej.
Ajurweda jest bardzo prosta, ale zrozumienie jej i poukładanie w życiu codziennym wymaga czasu, wsparcia i kontaktu indywidualnego. Tak, żeby zalecenie miało naprawdę możliwość urzeczywistnienia. Tak, żeby jedna zmiana poniosła za sobą inne.
Kobiety po czterdziestce regularnie co miesiąc wydają pewną kwotę na swój wygląd. Wszyscy wydajemy na siebie jakieś konkretne kwoty w miesiącu. Wszystko zależy od Twoich priorytetów. Czy adekwatnie poświęcasz część swojego budżetu na rzecz budowania zdrowia długofalowo?
Decydując się na cykl regularnych spotkań z konsultantem Ajurwedy, masz możliwość lepszego poznania siebie, swoich mocnych stron, tego, jak je wykorzystać i jak chronić zawczasu to, co może być słabsze. Trudno wycenić wartości płynące z prowadzenia zdrowego trybu życia. Zdrowie jest bezcenne.
Można oferować konsultację ajurwedyjską jako serię spotkań. Podchodzimy do tego jak do długofalowej współpracy z klientem, zamiast jednorazowego strzału. Dokładnie tak uczę w Szkole Ajurwedy, podejścia procesowego, w którym klient ma czas, żeby wrócić do domu, sprawdzić co rozumie, gdzie ma wątpliwości i przyjść ponownie, z większym poziomem dojrzałości i osadzenia.
Maria Nowak-Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.