Zapraszam Cię do posłuchania kolejnej rozmowy z cyklu Ajurweda Pełną Parą. W tym odcinku wraz z moim mężem Michałem kontynuujemy temat Ajurwedy dla osób 50+. W tej części posłuchasz o tym, jak Ajurweda może Ci się przysłużyć w dojrzałej części życia. Naszą rozmowę możesz obejrzeć również na naszym kanale na YouTube.
W tej trzeciej fazie życia nasi klienci często zastanawiają się, co jeszcze czeka ich w życiu. Przychodzą do nas osoby, które są spełnione na wielu poziomach, ale chcą otworzyć się na coś więcej. Pragną odnowić swoje Ja na poziomie mentalnym, emocjonalnym i duchowym.
Tu powraca temat Dharmy, bo kiedy wypełnimy nasze poprzednie powołania, takie jak dom, dzieci, praca zawodowa, wtedy szukamy go na nowej płaszczyźnie.
Poczucie powołania potrzebne jest nam do odczuwania w życiu lekkości. Potrzebujemy więc czegoś, co nas odnawia. Po pięćdziesiątce przestrzeń na odkrywanie siebie na nowo pojawia się samoistnie. Przepełnia nas ciekawość i chęć zrobienia czegoś, czego jeszcze nie robiliśmy.
Ludzie po pięćdziesiątce obserwują świat dookoła i widzą swoich rówieśników lub osoby starsze. Potrzeba poszukiwania jest tak silna, że często decydują się na robienie rzeczy ekstremalnych, a nie o to tak naprawdę chodzi.
Pojawia się potrzeba dania czegoś innym i pozostawienia czegoś po sobie, niekoniecznie pomagając finansowo, ale poprzez zmianę siebie. Wtedy dopiero inspirujemy środowisko, w którym żyjemy na każdym poziomie.
Nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić i tu przychodzi z pomocą Ajurweda. Michał mówi, że na Panchakarmie widzi, jak ludziom „otwierają się umysły”. Klienci chcą odkrywać coś głębszego. Często kontynuują eksplorację i zainspirowani odkrywają siebie na nowo.
Zmieniając siebie, stajesz się inspiracją dla młodych osób w swojej rodzinie. Oni przez zachwyt nad starszą osobą przychodzą po rady i motywację. Następuje tak upragnione zbliżenie w relacji, które jest pięknym produktem ubocznym tej przemiany, której my sami doświadczamy.
Każda praca zawsze coś komuś daje. We wszystkim możemy odnaleźć swój cel. Nie musimy zmieniać zawodu i szukać nie wiadomo czego, żeby znaleźć swoje szczęście. Robiąc to samo, a zmieniając tylko naszą świadomość, zmieniamy świat wokół siebie.
Michał Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.