W tym odcinku wspólnie z moim mężem Michałem bierzemy na tapetę często zadawane pytanie – dlaczego dieta nie działa? Większość klientów przychodzi na konsultację ajurwedyjską właśnie po dietę, ale większość osób w pierwszej kolejności potrzebuje innych zaleceń. Dieta jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. O tym, dlaczego nie działa i nie może zadziałać, dowiesz się z tej rozmowy.
Dieta ajurwedyjska jest dopasowana dla Twojej doszy. Jest świeża, pełna prany i sezonowa, ale dieta to nie wszystko.
Przyczyną chorób jest nasze nieprawidłowe trawienie i ama, czyli toksyny, które powstają na jego skutek. Jeśli nawet dieta jest dobra, to poprzez negatywne myśli, nieprzepracowane emocje, konflikty rodzinne i brak łagodności wobec siebie – nie wchłaniamy energii z jedzenia tak, jak powinniśmy.
Umysł – jak mówi Michał – może zablokować prawie wszystko. Napięcia w ciele i stres wytwarzane przez nasz umysł powodują blokady. Wtedy energia z jedzenia nie może swobodnie płynąć i tworzą się choroby.
Napięcie emocjonalne, poczucie winy i strach potęgują negatywne działanie pokarmów i doświadczamy błędnego koła, w którym negatywne myślenie utrudnia wchłanianie i trawienie, więc źle się czujemy i źle odżywiamy.
Dopełnieniem diety ajurwedyjskiej jest psychologia ajurwedyjska. To poznanie właściwości Twojego umysłu i nauczenie się, jak być bliżej swoich pozytywnych cech. Ciało, umysł i duch mają swoje osobne zalecenia, dopiero ta pełna kompozycja daje holistyczne podejście do zdrowia. Tak więc dieta to tylko 30 procent sukcesu.
Jeśli mamy negatywne nastawienie, negatywne myśli i przekonania, to wpływy ze zdrowego jedzenia nie będą aż tak istotne, bo większość złych efektów dostarczy nam już samo myślenie.
Maria Nowak-Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.