W tym odcinku miałam szczery zamiar odpowiedzieć na Wasze pytania, ale miniony tydzień był jednym z najbardziej intensywnych w tym nowym roku numerologicznym. Na Wasze pytania odpowiem niebawem, a tymczasem posłuchaj o widoczności i rozpoznawalności zarówno online, jak i offline. Pytania na ten temat zadaje mi Beata Nowicka-Misiewicz.
Beata Nowicka-Misiewicz jest psychologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych i coachem. Pomaga kobietom odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia. Zajmuje się przyjazną asertywnością oraz radzeniem sobie ze stresem i emocjami. Uczy kobiety nowych umiejętności, dzięki którym żyje się lepiej.
Stwierdzenie, że z odwagą dzielę się ze światem sobą, jest przeciwstawne do poczucia wstydu w byciu widoczną. Warto zastanowić się, dlaczego chcesz się podzielić sobą i swoją wiedzą. Gdy stajesz się widoczna, to przecierasz szlak innym osobom. Praca, którą wykonujesz na poziomie osobistym, pomaga innym pokazywać się.
Lęk przed odrzuceniem i oceną często powstrzymuje nas przed pokazaniem siebie. Jest to temat do uzdrowienia. Warto sobie przypomnieć, że ludzie są bardzo zajęci sobą i 99% uwagi poświęcają sobie.
Jednym z przekonań, jakie miałam na temat widoczności, było: Bycie widoczną może być niebezpieczne. Często źródło blokady tkwi w bardzo odległej przeszłości. Szukajmy połączenia pomiędzy naszymi pierwszymi doświadczeniami związanymi z ekspozycją społeczną a tym, co nas teraz zatrzymuje. Nie pozwól, żeby to trzymało Cię w swoich szponach.
Marka osobista opiera się na Tobie, ale nie jest Tobą. Ty to jesteś Ty, ale Twój content, czyli grafiki, zdjęcia, filmiki, które udostępniasz, są częścią Twojej pracy. Gdy te dwa aspekty skleją się za bardzo ze sobą, wtedy stają się źródłem dyskomfortu, napięcia emocjonalnego i dają poczucie, że ciągle jesteś w pracy.
Maria Nowak-Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.