Czy śmiało możesz powiedzieć, że dostrzegasz wszystkie aspekty swojego życia? A może zdarza Ci się refleksja, że mogłaś zauważyć coś wcześniej? W tym odcinku zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z dr Agatą Plech. Dowiesz się, jak zadbać o swoje oczy, ale także o szersze pole widzenia.
Doktor Agata Plech jest ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Śląskiego i właścicielem Centrum Medycznego BESKIDMED. Napisała książkę „Przejrzyj na oczy” i prowadzi stowarzyszenie o tej samej nazwie.
Doktor Plech podjęła decyzję o rozwoju w stronę Ajurwedy. Korzystając z psychologii ajurwedyjskiej i medycyny holistycznej otworzyła się na szersze spojrzenie na zdrowie.
Pierwsza jest świadomość. Gdy już przekonasz się, że masz realny wpływ na swoje zdrowie i samopoczucie, świat zaczyna nabierać innych barw. Pojawiają się odpowiedzi, nowe drogi i możliwości.
Za świadomością idzie odpowiedzialność. Możesz dać sobie potencjał na zdrowie, ale możesz też sabotować swój organizm codziennym niewłaściwym działaniem i szkodliwymi nawykami.
Nie zrzucaj odpowiedzialności za siebie na kogoś innego.
Jakie są Twoje nawyki wzrokowe? Czy przeważa pozycja siedząca z nosem w ekranie komputera? Taka rutyna kształtuje Twoją przyszłość. Może skutkować problemami ze wzrokiem, kręgosłupem i nadwagą.
Wiedza ajurwedyjska pozwala na budowanie balansu i harmonii w życiu codziennym.
Dobre i proste nawyki są drogą do zdrowia. Koncentrujesz się na małych rzeczach, a w efekcie dbasz o cały organizm.
Znajdź czas na medytacje, oczyszczanie z Ajurwedą i codzienne dobre nawyki. Wprowadzaj te elementy krok po kroku.
Pozwól sobie na oddech, popatrz w niebo, a potem naucz tego swoje dzieci.
Zbuduj nawyk patrzenia w dal, przyglądania się światu daleko od Ciebie. W ten sposób zapobiegniesz chorobom oczu albo zatrzymasz pogłębianie się już istniejącej wady.
Zupełnie „przypadkiem” możesz z oddali zauważyć inne aspekty swojego życia. Może jakieś brakujące elementy, zakopane marzenia, dawne plany.
Bądź zdrowa na ciele i duchu. Śmiało patrz w dal, w swoją przyszłość.
Bardzo ważna jest profilaktyka. Niestety zbyt rzadko pamiętamy o tym, by zrobić przegląd swojego zdrowia. Istotne jest, by wychwycić moment, w którym jeszcze można zareagować i są szanse, aby przeciwdziałać chorobie.
Dr Agata Plech
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.