Czy Twoje odżywianie dodaje Ci mocy?
2 listopada 2021Ajurweda i Twoja rodzina
9 listopada 2021Podcast Agni Ajurweda #75:
Pozytywna Dyscyplina.
Rozmowa z Asią Baranowską
Pozytywna dyscyplina w temacie wychowywania dzieci jest dla mnie tym, czym Ajurweda w temacie życia i zdrowia. Jest tą jedną koncepcją, do której wracam i do której sięgam zawsze wtedy, kiedy chcę się rozwinąć jako rodzic. Także wtedy, kiedy doświadczam różnego rodzaju trudności związane z wychowywaniem dzieci i byciem z dziećmi. Posłuchaj o pozytywnej dyscyplinie z pierwszej ręki, czyli ust prekursorki pozytywnej dyscypliny w Polsce Asi Baranowskiej.
Asię Baranowską możesz kojarzyć z poprzedniego odcinka, w którym pojawiła się jako gość, zadający mi pytania na temat biznesu. W tym odcinku klasycznie to ja pytam Asię o jej dharmę i misję, czyli pozytywną dyscyplinę, którą zajmuje się od dekady.
Nie tylko do domu
Asia z wykształcenia jest psychologiem i wiele lat temu zajęła się wprowadzaniem pozytywnej dyscypliny do Polski.
Jako prekursorka wydała wiele książek na ten temat i wykształciła ponad 400 edukatorek. Okazuje się, że pozytywna dyscyplina trafia nie tylko do domów, ale także do szkół.
Realizowany jest również projekt wprowadzenia pozytywnej dyscypliny do szpitali.
Upraszczanie
Pozytywna dyscyplina bardzo upraszcza życie. Asia potwierdza jednak, że zawsze do niej wraca.
To podejście uczy uważności na stan, w jakim znajduje się dziecko. Dzięki temu potrafisz się z nim skomunikować i wspólnie znaleźć rozwiązanie.
Warto pamiętać, że w rodzinnym życiu nie chcesz wygrywać z dzieckiem. Wszystkie potyczki słowne i sytuacje, w których Ty wygrywasz, powodują, że dziecko jest na przegranej pozycji.
Jaką osoba będzie w przyszłości Twoje dziecko, jeśli towarzyszyć mu będzie poczucie przegranej? Czy będzie przebojową osobą, śmiało realizującą swoje cele? Do czego zmierzasz jako rodzic?
Góra lodowa
To, w jakim stanie widzisz swoje dziecko, może być wierzchołkiem góry lodowej.
Zachowanie dziecka może wynikać z różnych rzeczy, które się dzieją w jego życiu. Mogą to być sprawy, których nawet nie potrafi nazwać, albo nawet sobie ich nie uświadamia.
Narzędzia i sposoby pozytywnej dyscypliny zawsze biorą to pod uwagę. Są to konkretne pomysły i drogowskazy, które na pewno pomogą w niejednej sytuacji.
Stosując pozytywną dyscyplinę, znacznie zwiększasz swoje szanse na świadome i pełne zrozumienia wychowanie młodego człowieka.
W pozytywnej dyscyplinie bardzo dużo mówimy o potrójnym szacunku – do siebie, do dziecka i do wymogów sytuacji. Ta równowaga jest bardzo ważna.
Asia Baranowska
Co czeka na Ciebie w tym odcinku?
- O upraszczaniu dzięki pozytywnej dyscyplinie
- Kto może sięgnąć po pozytywną dyscyplinę
- Jak dać dziecku i sobie więcej przestrzeni wyboru
- Jak nie stawiać dziecka w roli przegranego
- Czym jest potrójny szacunek
- Kiedy rozwijają się życiowe kompetencje
Powiązane treści:
- Zapraszam Cię na wydarzenie, które będzie miało miejsce już niebawem, od 12 do 14 listopada Summit #jestemlatarnią dla mamy i dziecka. Będzie to trzydniowe wydarzenie online pełne warsztatów, prowadzonych przez obecne lub przyszłe konsultantki Ajurwedy. Podzielą się swoim doświadczeniem od poczęcia, przez ciążę i połóg, aż do relacji z dorosłym dzieckiem. Summit otwiera numerologiczny 2022 rok i w Agni Ajurweda jest on Rokiem Rodziny. Świętuj z nami!
- Jeśli zainteresowała Cię działalność Asi Baranowskiej, na stronie PozytywnaDyscyplina.pl znajdziesz więcej informacji.
- Jeśli prowadzisz holistyczny biznes lub przymierzasz się do takiego biznesu, sprawdź, co Ajurweda może zaproponować Tobie i Twojej firmie. Pamiętaj, że rozwój firmy odzwierciedla Twój rozwój osobisty, ciała, umysłu i ducha. Sprawdź Ajurweda dla Ciebie i Twojego biznesu.
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.