Zapraszam Cię do posłuchania rozmowy, którą prowadzę z moim mężem Michałem na temat Panchakarmy. W tym ostatnim odcinku o Panchakarmie podzielimy się z Tobą tym, co jest kluczem do sukcesu. Omówimy ostatni proces zakańczający, czyli odmładzanie i odżywianie organizmu. Serdecznie zapraszam też do posłuchania poprzednich pięciu części i obejrzenia rozmów również na YouTubie.
Ostatnim etapem Panchakarmy, który trwa do sześciu miesięcy, jest odmładzanie i odżywianie organizmu. Jeśli wrócisz do domu, będziesz zarywać noce, zbyt towarzysko spędzać czas i rzucisz się na jedzenie, wtedy zniweczysz pozytywne działanie Panchakarmy. Te wydarzenia bardzo podnoszą Vatę, czyli doszę, którą próbujemy na Panchakarmie wyciszyć.
Dobrze jest spokojnie wylądować, rozejrzeć się dookoła, zrobić mini Panchakarmę domu, sprzątając i zaczynając na czysto. W kuchni warto sprawdzić, jakie mamy służące nam produkty, a które możemy odłożyć na potem lub po prostu wyrzucić.
Klienci Agni w bonusie do Panchakarmy otrzymują kurs Oczyszczanie z Ajurwedą. W ostatnim często pomijanym przez klientów module mówię o wychodzeniu z oczyszczania. Są tam informacje o rozszerzaniu diety i obserwacji ciała. Tym sposobem można zrobić sobie własne testy na nietolerancje pokarmowe. Jest to bardzo wartościowy etap, którego nie należy pomijać.
Do wzmocnienia działania odmładzającego i odżywienia po Panchakarmie wykorzystujemy także Rasajany, czyli zioła o działaniu odbudowującym i regenerującym. Rasajny medyczne to zioła, dżemy i witaminy. Naturalne Rasajany to czerwone owoce, agrest, zioła z naszego ogrodu i lekkie, wzmacniające jedzenie.
Klienci z trudniejszymi chorobami powinni zwrócić większą uwagę na to, jak wychodzą z Panchakarmy. Efekty, jakie obserwują, są zdumiewające. Warto mieć jednak na uwadze, że z wysokiego poziomu dobrego samopoczucia można bardzo łatwo zejść do gorszego zdrowia, jeśli nie będziemy uważni.
Panchakarma programuje u nas systematyczne jedzenie i duże przerwy między posiłkami, tak żeby organizm mógł odpocząć. Kolacje są wczesne i idziemy spać z pustym żołądkiem, rano najpierw ćwiczymy i medytujemy, dopiero potem jemy. Po Panchakarmie bardzo łatwo możemy przenieść ten rytm dnia do naszego domu.
Michał Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.