W tym odcinku zapraszam Cię do posłuchania rozmowy z Sylwią Joachimiak-Petersen. Sylwia jest konsultantką ajurwedyjską i w swoich działaniach łączy Ajurwedę z wiedzą z aromaterapii. Opowie nam, jak poznała aromaterapię, i jak z niej korzystała w drodze do zdrowia swojego i swoich dzieci. Dowiesz się też, jak czerpiąc z Ajurwedy, możesz uporządkować swoją wiedzę na temat zapachów, tak żeby aromaterapia stała się potężnym i skutecznym narzędziem wspierającym proces leczenia i profilaktykę.
Sylwia Joachimiak–Petersen jest mamą, żoną, partnerką biznesową, przedsiębiorczynią, dojrzałą kobietą na ścieżce rozwoju osobistego. Z wykształcenia prawniczka i ekonomistka, z pasji aromaterapeutka i konsultantka ajurwedyjska. Wspiera kobiety w budowaniu zdrowych nawyków. Towarzyszy im w drodze do budowania własnego dobrostanu.
Aromaterapia i Ajurweda są dla Sylwii jak dwa oceany, trudno je czasem połączyć, ale umożliwiają zaopiekowanie się człowiekiem holistycznie. Droga Sylwii zaczęła się od choroby jej córki. Podjęła decyzję, że chce ją wspierać także metodami alternatywnymi.
Sylwia przez lata z wielką pasją układała protokoły dla najbliższych. Protokoły, czyli całe terapie ułożone pod kątem określonego schorzenia, konkretnej kompozycji zapachowej olejków i sposobów ich używania.
Pozytywne doświadczenia Sylwii spowodowały, że jest gotowa wyjść do świata ze swoją metodą. W internecie ludzie znajdują bardzo wiele różnych informacji, czasem nawet wykluczających się.
Bardzo ważną kwestią jest znalezienie tak zwanego „okna terapeutycznego”, sposobu, w jaki należy używać olejków i w jakich dawkach należy je stosować. Ważne jest spojrzenie na dany olejek pod kątem jego energetyki i tego, jak pracuje z wibracjami naszych komórek. Możemy też dopasować go do energii każdej z dosz. Wtedy olejek działa na polu fizjologii i psychiki.
Podstawą do używania zapachów w działaniu terapeutycznym jest poznanie podstawowych właściwości danych olejków. Nie tylko w kontekście energii, w jaki sposób mogą podnosić wibracje naszych komórek, ale także ich składu chemicznego. Wysoka świadomość bezpiecznego używania olejków jest bardzo ważna.
Węch jest bardzo pierwotnym zmysłem. Zapach jest tym, co praktycznie kreuje wszystko w naszym układzie limbicznym. W ten sposób tworzą się wspomnienia, bo zapach jest tym, co najszybciej je zapisuje. Właśnie dlatego przy pomocy zapachu można odkodować różne życiowe traumy. Pierwsza reakcja na danych zapach i skojarzenia z nim związane są bardzo ważne.
Podstawą do używania aromaterapii w działaniu terapeutycznym jest poznanie podstawowych właściwości olejków. Nie tylko w kontekście energii, czyli w jaki sposób mogą podnosić wibracje naszych komórek, ale także ich składu chemicznego. (…) Potem możemy iść dalej w poznawaniu właściwości energetycznych i przekładać je na właściwości poszczególnych dosz.
Sylwia Joachimiak-Petersen
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.