W tym odcinku zapraszam Cię do posłuchania rozmowy, którą odbyła ze mną Beata Nowicka-Misiewicz. Jest to pierwsza z dwóch części, w której rozmawiamy o historii mojego życia. Częstopytacie mnie, jak to się stało, że jestem tym, kim jestem. Jesteście ciekawi, od czego zaczęła się moja droga z Ajurwedą. Wymarzyłam sobie taką podróż – rozmowę jak wehikuł czasu – i Beata ze swoim wnikliwym słuchaniem jest cudowną partnerką do tej podróży.
Beata Nowicka-Misiewicz jest psychologiem, trenerem umiejętności psychospołecznych i coachem. Pomaga kobietom odzyskać poczucie kontroli nad apetytem i spokój w temacie jedzenia. Zajmuje się asertywnością i radzeniem sobie ze stresem. Cenię jej wnikliwość, ciekawość i drążenie tematu w łagodny i pełen miłości sposób.
Jako dziecko zawsze odpowiadałam, że chcę zostać nauczycielką języka polskiego i że będę opiekować się zwierzętami. Chęć uczenia innych była we mnie od zawsze, choć dyscyplina się zmieniła.
Z drugiej strony ogromna wrażliwość na cierpienie zwierząt rodziła we mnie chęć ulżenia im. Często czułam bezradność i niemoc. Schroniska dla zwierząt wydawały mi się odpowiedzialnym rozwiązaniem dla zwierząt, o które nikt o nie dba. Jako dziewczynka mówiłam, że stworzę takie miejsce.
Jako mamy łatwo zatracamy kontakt ze sobą. Weekendy solo dają nam możliwość dotarcia do tego, kim jesteśmy, co lubimy. Już jako mała dziewczynka często uciekałam pod pozorem jakiegoś zajęcia, żeby urwać się na chwilę od innych i pobyć sama ze sobą.
Teraz korzystam z tego już bez alibi. Wiem, że to w ciszy odpoczywam i daję kreatywności dojść do głosu. Decyzje, jakie podejmuję, wymagają właśnie takiego odpoczynku i oddalenia się od ważnych spraw. Wtedy odpowiedzi same do mnie przychodzą.
Bardzo często najbardziej regeneruje nas bycie samej. Możemy dać sobie prawo do tego. W rozwoju mojego biznesu ogromną rolę odgrywają moje „blue breaks”, czyli krótkie wyjazdy nad wodę. Łamię tym stereotypy, własne ograniczenia i chętnie robię to znowu i znowu.
Takie przerwy są koniecznością i profilaktyką, w której dbamy o siebie. Jestem dowodem na to, że można znaleźć swój sposób na pracę, aby dbał on o Ciebie. Wszystko po to, żebyś później Ty mogła zadbać o innych.
Najistotniejsza jest dla mnie wolność. Wolność do podejmowania decyzji, do wybierania, eksplorowania tego, kim jestem i co mogę zrobić w tym świecie. Wolność polegająca na tym, że nie jestem uwiązana zobowiązaniami, które powodują, że zaczynamy żyć według jakiegoś schematu.
Maria Nowak-Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.