W tym odcinku zapraszam Cię do posłuchania rozmowy z Grzegorzem Luderą, który od lat korzysta z mądrości medycyny chińskiej i Ajurwedy. Od pewnego czasu w ramach Deva Harmony szerzy Ajurwedę i patrzy daleko w przyszłość. Snując tę wizję, dzieli się ciekawymi spostrzeżeniami na temat rozwoju Ajurwedy na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i Estonii. Posłuchaj, jak inspirować się do pełniejszego rozwoju Ajurwedy jako zawodu.
Grzegorz Ludera od 15 lat jest miłośnikiem wschodnich kultur medycznych. Posiada certyfikat II stopnia Konsultanta Jiva Institute Faridabad Indie. Jako współwłaściciel Deva Harmony propaguje zdrowy i świadomy styl życia. Pasjonuje się psychologią behawioralną, psychologią holistyczną, ezoteryką i podnoszeniem poziomu świadomości.
Z pasji do zawodu
Grzegorz zajmuje się Ajurwedą zawodowo. Jak sam mówi – patrzy na pojutrze. Sporządził dziesięcioletni plan rozwoju Ajurwedy w Polsce. Widzi, ile jest niewiedzy, ale także wie, jak można realizować tę piękną pracę poprzez serce.
Jednym z życzeń Grzegorza było scalenie i umacnianie środowiska zajmującego się Ajurwedą. W ten sposób powstała Deva Harmony.
Przyszłość Ajurwedy w Polsce
Grzegorz sprawdził, jak na tle innych europejskich krajów pozycjonuje się Polska pod względem Ajurwedy.
Okazuje się, że istnieją kraje Europy, gdzie Ajurweda stała się już równoprawnym systemem leczniczym. Przykładem jest Litwa, gdzie otwierają się ośrodki z terapiami ajurwedyjskimi. W Polsce istnieje plan otwarcia 30 takich placówek, tym samym powstało zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel.
Zasilanie Ajurwedą
Grzegorz mówi, że Ajurweda spowodowała, że w jego życiu i biznesie jest czystość i dzielenie się. Nie ma wyrachowania i wyrafinowania jak w innych profesjach. Jest natomiast spokój.
Od kiedy zajął się zawodowo Ajurwedą, widzi w niej potencjał otwartości serca i swobody. Nie ma się tu czego bać – jak mówi – bo niesiemy światło, a przyszłość napawa optymizmem i cieszy. Nie ma tutaj strachu o jutro jak w innych zawodach.
Nasze Pojutrze
Przyszłością jest budowanie połączenia między medycyną zachodu a medycyną natury i dostępną medycyną holistyczną. Medycyna komplementarna, holistyczna jest przyszłością.
W Polsce mamy swoje korzenie w medycynie ludowej, więc wprowadzanie Ajurwedy jest o wiele prostsze niż na przykład w Ameryce.
Grzegorz twierdzi, że współcześnie rodzi się wśród ludzi dążenie do spójności z naturą, poszukiwanie źródeł zdrowia i choroby. Na tej podstawie można śmiało stwierdzić, że Ajurweda i medycyny wschodu są medycynami przyszłości.
Promocja Ajurwedy jest istotna z punktu widzenia dobra ludzkości, a nie tylko środowisk, które mają coś w swoim zamiarze. Współpraca powoduje, że natura Ajurwedy będzie ogólnie postrzegana przez szerokie środowisko. Tak się dzieje, dzięki wszystkim, którzy zajmują się Ajurwedą i medycyną chińską, oraz tym, którzy widzą w tym dobro nie tylko swoje, ale również innych.
Grzegorz Ludera
Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.
Więcej informacjiCo czeka na Ciebie w tym odcinku?
- Jaka jest przyszłość Ajurwedy w Polsce i w Europie
- O świadomości medycyny holistycznej u naszych wschodnich sąsiadów
- Jak Ajurweda zasila skuteczność biznesową Grzegorza
- O popularności medycyny chińskiej i Ajurwedy w Polsce
- Na czym polega miękkość Ajurwedy i duchowość medycyny chińskiej
- Jaka jest definicja prawdy według Grzegorza
Powiązane treści:
- Tradycyjnie w lutym rozpoczynamy zapisy do bezpłatnego trzyczęściowego szkolenia: „Droga do zawodu konsultantki ajurwedyjskiej”. To szkolenie otworzy zapisy do Szkoły Ajurwedy. Więcej informacji o tym programie znajdziesz na tej stronie. Serdecznie Cię zapraszam.
- Już teraz polecam Ci e-book “Ajurweda jako zawód”, w którym krok po kroku pokazuję drogę do stania się konsultantką Ajurwedy. Dostępny jest on w sklepie Agni.
- Jeśli zainteresowała Cię działalność Grzegorza, to więcej informacji znajdziesz na jego stronie: https://devaharmony.com
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.