W tym odcinku przedstawiam Ci trzy wspaniałe kobiety zajmujące się Ajurwedą. Anna Majczyk-Zawada uczy Ajurwedy w firmach. Diagnozuje organizacje i pracowników, by mogli w zdrowiu iść ku więcej. Monika Grzęda jest kardiologiem holistycznie podchodzącym do zdrowia swoich pacjentów. Joanna Podciechowska to lekarka, która łączy medycynę zachodnią z ajurwedyjską i każdego dnia jest świadkiem tego, jak to połączenie skutecznie pomaga jej pacjentom. Te rozmowy inspirują i pokazują, że można żyć i pomagać holistycznie.
Ania odnalazła Ajurwedę kilka lat temu. Gdy trafiła na mój webinar „Droga do zawodu konsultanta Ajurwedy”, poczuła, że to jest to. Szkoła nauczyła ją diagnozować i pomagać swoim klientom. Część druga Szkoły Ajurwedy umożliwiła jej praktykę i właśnie wtedy Ania zrozumiała, że chce zajmować się tą wiedzą do końca życia.
Zdecydowała się na dołączenie do trzeciej części Szkoły, gdzie uczy się, jak holistycznie prowadzić swój biznes. Ania przez lata obserwowała wypalenie zawodowe u osób, z którymi współpracowała i tym zajmuje się teraz najchętniej. Uczy w firmach, jak się nie wypalić, poradzić sobie z presją i trudnymi życiowymi sytuacjami. Jej innowacyjną metodą jest diagnozowanie organizacje pod kątem dominacji Żywiołów Ajurwedy.
Początkowo Monika w Szkole Ajurwedy szukała rozwiązania dla swoich problemów ze zdrowiem. Od kiedy tylko zaczęła studiować medycynę i leczyć, szukała głębiej i dalej. Chciała zawsze docierać do źródła choroby i szukać u podstaw.
Ajurweda stała się tym, czego szukała – holistycznym podejściem. Monika uważa, że dzięki Ajurwedzie ma lepszy kontakt ze sobą i z pacjentami, rozumie ich różnorodność i łatwiej może zrozumieć pacjentów i tego, skąd wynikają ich dolegliwości. Wykorzystuje Ajurwedę na wielu płaszczyznach.
Joanna każdego dnia widzi, jak połączenie medycyny zachodniej z Ajurwedą przynosi świetne rezultaty. Pierwszy kurs w Agni Ajurweda rozpoczęła, gdy znajdowała się na rozstaju ze swoim życiem prywatnym i zawodowym. Czuła się przepracowana i przemęczona. Kurs dał jej odpowiedzi i otworzył wiele furtek.
Joanna zdecydowała się na Szkołę Ajurwedy, by pogłębić wiedzę. Jej apetyt rósł w miarę jedzenia. Rozwiewała kolejne wątpliwości i tak doszła do trzeciej części Szkoły Ajurwedy. Szkoła dała jej zrozumienie siebie i otworzyła drzwi do pełniejszego rozwoju pod każdym względem. Połączenie medycyny zachodniej z ajurwedyjską pozwala jej świadomej i pełnej leczyć ludzi. To pomaga pacjentom szybciej wracać do pełni zdrowia.
Ajurweda jest dla mnie najbardziej wszechstronnym podejściem do człowieka i organizacji. Daje zrozumienie człowieka i firmy na poziomie zdrowotnym, cielesnym, ale także umysłowym i duchowym, który mamy wszyscy, tylko czasem o nim zapominamy…
Ania Majczyk-Zawada
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.