Jak niedogodności inspirują do działań, które przynoszą sukces? Czy krótkotrwałe cierpienie może pomóc uniknąć cierpienia długotrwałego? Holistyczny biznes, który chroni pięty achillesowe i rozwija Twój potencjał. To niektóre z tematów, poruszonych w tym odcinku podcastu Agni Ajurweda. Dobra, głęboka rozmowa o tym, co stanowi fundament prowadzenia firmy w duchu holistycznym. W bardzo ciekawy i nieoczekiwany sposób pytania zadaje Bartek Piotrowski alias Świstak.
Bartłomiej Piotrowski jest konsultantem strategii w biznesie, pomaga właścicielom firm usprawnić ich biznes, tak aby mieli więcej czasu dla siebie lub więcej pieniędzy. Czasami udaje się połączyć jedno i drugie. Jego celem życiowym, jak sam mówi, jest służenie innym ludziom.
Pieniądze z Ajurwedy
Bartka poznałam jeszcze w trakcie studiów psychologicznych. Miałam przyjemność pracować z nim w różnych kontekstach, ale nie widzieliśmy się 8-10 lat.
Jak sam przyznał, sceptycznie podchodził do biznesu tworzonego na polu Ajurwedy.
To prawda, nie raz słyszałam, że „na tym nie da się zarobić”.
Czas pokazał, że się da. Satysfakcjonujące pieniądze i w dodatku w zgodzie ze sobą.
Zgrany i rosnący zespół Agni Ajurweda, wyniki finansowe, dwójka dzieci, szczęśliwa relacja z mężem. Jak to się robi?
Ajurweda jest odpowiedzią.
Samopoznanie kluczem do sukcesu
Znajomość siebie i samoświadomość to krok w stronę sukcesu.
Wyobraź sobie, że wiesz dokładnie, jakie są Twoje asy. Precyzyjne ich używasz, budujesz na nich swoją strategię biznesową.
A teraz pomyśl, że równie doskonale znasz swoje pięty achillesowe. Wiesz, jak je chronić i sprawiać, że nie są dla Ciebie problemem.
Dobre fundamenty, prawda?
Ajurweda uczy, jak chronić słabe obszary i rozwijać silne strony. Zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu.
Dobre cierpienie?
Czy cierpienie może mieć swoją pozytywną odsłonę?
Okazuje się, że unikanie cierpienia krótkotrwałego prowadzi do cierpienia długotrwałego.
Łagodzenie chwilowych słabości cukrem, kofeiną i papierosami nie jest drogą. To doraźna pomoc i dodawanie sobie energii na kredyt, który nie możesz spłacić.
Co z Twoją wolnością? Uwikłanie w używki skutecznie ją odbiera.
Sednem Ajurwedy jest obserwacja siebie. Patrz na całość, analizuj, a potem wybierz rozwiązanie.
Szukaj tego, co Ci służy, bo ciało może być Twoją granicą rozwoju. Nie pozwól na to.
Możesz tak tworzyć codzienną rzeczywistość, żeby wspierała dobre nawyki. To może być regulowane biurko, dzięki któremy ochronisz kręgosłup. To może być unikanie zarwanych nocy, dzięki czemu będziesz wypoczęta i bardziej kreatywna.
Kieruj się zasadą tworzenia środowiska – zapewnij sobie takie otoczenie, które będzie działać na Twoją korzyść, zdrowotnie, zawodowo i w każdym innym aspekcie.
Holistyczne spojrzenie jest czymś, co mnie pociągnęło i pociąga w Ajurwedzie do dziś. Dzięki niej uczysz się patrzeć i wybierać w sposób zmienny. Nie skupisz się tylko na jednej umiejętności i tylko ją rozwijasz. Ajurweda pokazuje, jak patrzeć na Twoje cechy całościowo i elastycznie.
Maria Nowak-Szabat
Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Domyślne. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.
Więcej informacjiCo czeka na Ciebie w tym odcinku?
- Jak Ajurweda pomaga w osiąganiu sukcesu w biznesie
- Jak wyglądają zalety biznesu w wersji online
- Jak działa osobista ochrona i motywacja
- Jak ulżyć cierpieniu w sposób holistyczny
- O potrzebie uczenia i poczuciu bezpieczeństwa
- Co może dla Ciebie oznaczać carpe diem
Powiązane treści:
- Jeśli prowadzisz holistyczny biznes lub przymierzasz się do takiego biznesu, trzymaj rękę na pulsie, bo już niedługo ruszają zapisy do 6-miesięcznego kurs „Ajurweda-Biznes-Coaching”. Jest to wyjątkowy program, który przeniesie Ciebie i Twój biznes na wyższy poziom. Odkryjesz swoje mocne strony i osłonisz pięty achillesowe. Liczba miejsc ograniczona.
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.