W tym odcinku zapraszam Cię do posłuchania medytacji balansującej Pittę. Jest to pierwsze nagranie z cyklu „21 medytacji balansujących Pittę”. Możesz w nich bardzo dobrze poznać tę doszę – królowę transformacji. Codzienną praktyką medytacji możesz zaczerpnąć z Ajurwedy na głębokim poziomie, docierającym wprost do Twojego serca.
Medytacja obdarowuje nas dobrostanem umysłu, ciała i ducha. W tym odcinku poznasz medytację z pierwszego tygodnia całego cyklu. Usłyszysz o tym, jak Pitta manifestuje się w ciele. Głębiej zrozumiesz znaczenie zarządzania ogniem i wodą, uspokajania i odnawiania.
W rezultacie tych 21 dni medytacji przyjmiesz siebie i innych wokół Ciebie z otwartymi oczami i sercem. Po to, żebyś mogła inspirować innych i przewodzić światłem samopoznania, które oświetla Ciebie i przestrzeń wokół.
W pierwszym dniu poznasz bliżej królową transformacji – Pittę. To ona odpowiada za przemiany zachodzące na każdym poziomie naszego istnienia. Od niej zależą zdrowie i koloryt skóry. Pitta odpowiada za trawienie i neutralizuje to, co potencjalnie szkodliwe. Odpowiada także za ciepłotę ciała.
Pitta przynosi spostrzegawczość i bystrość umysłu. Od niej zależy to, jak spostrzegasz świat. Dzięki niej widzisz. Zbalansowana Pitta porządkuje percepcję i napływające informacje, ocenia je i nadaje im priorytet.
Stanowi podstawę inteligencji i trawienia świata na poziomie mentalnym i emocjonalnym.
W trakcie medytacji odżywiasz i koisz Pittę. Balansując ją, osiągasz sukces…
Każdy z nas jest unikalną kombinacją wszystkich trzech dosz. To, co nas różni to proporcja Vaty, Pitty i Kaphy. Dosze stoją u podstaw życia. Każda z nich odpowiada za określone czynności życiowe. Pitta odpowiada za transformację i przemiany, zachodzące na każdym poziomie naszego istnienia.
Maria Nowak-Szabat
Podobało Ci się? Zasubskrybuj, podziel się opinią, podaj dalej
Jeśli podobało Ci się to, co usłyszałaś, rozpuść wici w sieci swoich znajomych, subskrybuj i zostaw swoją rekomendację na Apple Podcasts, dzięki czemu inne osoby łatwiej dotrą do mnie i do Ajurwedy.
Podcast jest dostępny również na Spotify oraz w Google Podcasts.
Dziękuję Ci bardzo serdecznie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu.